Projekty

Kołłątaja 7, Sosnowiec

Wróć do wszystkich realizacji

Nowoprojektowany budynek mieszkalno-usługowy w miejscu wyburzonej, spalonej kamienicy w centrum Sosnowca.

Pierwotnie projekt zakładał przebudowę istniejącej kamienicy, jednak po pożarze w trakcie budowy budynek został rozebrany i wybudowany od nowa z zachowaniem pierwotnego charakteru elewacji i układu wewnętrznego.

W budynku znajduje się 18 komfortowych mieszkań, lokale usługowe na parterze oraz reprezentacyjna brama łącząca ul. Kołłataja z wewnętrznym zielonym patio. Inwestycja stała się pierwszą znaczącą rewitalizacją w tej części miasta, dając początek następnym projektom realizowanym w otoczeniu na podstawie naszych projektów - Towarowej 5, Dęblińskiej 9.

Inwestycja stała się pierwszą znaczącą rewitalizacją w tej części miasta

Obiekt zlokalizowany w zwartej zabudowie śródmiejskiej został zaprojektowany z poszanowaniem otoczenia, jednocześnie dodając mu nowoczesności i elegancji.

Jacek Piegrzyk PGC

arch. Wojciech Koziarski

Zapraszam do kontaktu

Do każdego naszego klienta oraz realizacji podchodzimy indywidualnie - analizujemy nie tylko potrzeby, ale także budżet i plan biznesowy.

Jeśli szukają Państwo porady, konsultacji lub potrzebują profesjonalnie przygotowanej wyceny albo projektu, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.