19 listopada 2018
Gazeta Wyborcza

Nowa Kamienica przy ul. Dęblińskiej 9 w centrum Sosnowca Biura Projektowego Koziarski

Przy ul. Dęblińskiej 9 w Sosnowcu rozpoczęły się przygotowania do budowy kamienicy zaprojektowanej przez katowickiego architekta Wojciecha Koziarskiego. Adres, pod którym powstanie 6-kondygnacyjny budynek z ponad 50 mieszkaniami, jest dość wymagający. Architekt musiał wkomponować bowiem nową kamienicę w nietuzinkowe otoczenie: przy Dęblińskiej 7 stoi kamienica z modernistyczną fasadą, powszechnie uważana za jedną z najładniejszych w Sosnowcu.

Wojciech Koziarski:To nie będzie ikona, lecz dopełnienie zabudowy

Z tego powodu architekt musiał przygotować projekt, który nie zdominuje otoczenia, lecz naturalnie wpisze się w plac Ćwierka.

Architektura budynku od strony dziedzińca będzie miała współczesny charakter. Natomiast elewacja frontowa będzie potwierdzeniem założenia, że nowy budynek nie może być ikoną, lecz dopełnieniem zabudowy strefy, która jest przecież objęta ochroną konserwatorską. – potwierdza Wojciech Koziarski, który przygotował projekt kamienicy.

Przeczytaj cały artykuł

arch. Wojciech Koziarski

Zapraszam do kontaktu

Do każdego naszego klienta oraz realizacji podchodzimy indywidualnie - analizujemy nie tylko potrzeby, ale także budżet i plan biznesowy.

Jeśli szukają Państwo porady, konsultacji lub potrzebują profesjonalnie przygotowanej wyceny albo projektu, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.