24 listopada 2017
Gazeta Wyborcza

Dawne warsztaty na Starym Sosnowcu zamienią się w budynek mieszkalny!

Stary Sosnowiec wzbogaci się o dwa nowoczesne kompleksy segmentów mieszkaniowych oraz dwupiętrowy budynek mieszkalny. Na ten ostatni zaadaptowaną zostaną stare warsztaty. Niemal bliźniacze projekty nieruchomości przy ulicy Chmielnej i ulicy Władysława powstały w pracowni katowickiego architekta Wojciecha Koziarskiego.

Dobry przykład rewitalizacji

Domy szeregowe na rogu ulicy Chmielnej i Objazd są już na ukończeniu. Sąsiadujący z nimi piętrowy pustostan, w którym działał kiedyś warsztat mechaniczny i stolarski, zamieni się w dwupiętrowy budynek mieszkalny. Teren wokół opuszczonej nieruchomości właśnie jest porządkowany.

To opuszczona i częściowo spalona rudera – mówi o dawnych warsztatach Wojciech Koziarski. I podkreśla, że przemiana obiektu w budynek mieszkalny będzie dobrym przykładem rewitalizacji w otoczeniu budynków o niskiej zabudowie. Ze starego budynku we wnętrzu nowego wykorzystamy m.in. elementy z cegły klinkierowej – podkreśla architekt.

Przeczytaj cały artykuł

arch. Wojciech Koziarski

Zapraszam do kontaktu

Do każdego naszego klienta oraz realizacji podchodzimy indywidualnie - analizujemy nie tylko potrzeby, ale także budżet i plan biznesowy.

Jeśli szukają Państwo porady, konsultacji lub potrzebują profesjonalnie przygotowanej wyceny albo projektu, zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.