LIS
2018
19

Nowa Kamienica w centrum Sosnowca Biura Projektowego Koziarski

Przy ul. Dęblińskiej 9 w Sosnowcu rozpoczęły się przygotowania do budowy kamienicy zaprojektowanej przez katowickiego architekta Wojciecha Koziarskiego.

Adres, pod którym powstanie 6-kondygnacyjny budynek z ponad 50 mieszkaniami, jest dość wymagający. Architekt musiał wkomponować bowiem nową kamienicę w nietuzinkowe otoczenie: przy Dęblińskiej 7 stoi kamienica z modernistyczną fasadą, powszechnie uważana za jedną z najładniejszych w Sosnowcu.

Wojciech Koziarski: To nie będzie ikona, lecz dopełnienie zabudowy

Z tego powodu architekt musiał przygotować projekt, który nie zdominuje otoczenia, lecz naturalnie wpisze się w plac Ćwierka..

– Architektura budynku od strony dziedzińca będzie miała współczesny charakter. Natomiast elewacja frontowa będzie potwierdzeniem założenia, że nowy budynek nie może być ikoną, lecz dopełnieniem zabudowy strefy, która jest przecież objęta ochroną konserwatorską – potwierdza Wojciech Koziarski, który przygotował projekt kamienicy.

Czytaj dalej…

Author:

Koziarski.pl

No other information about this author.

Reply

Rules of the Blog

Do not post violating content, tags like bold, italic and underline are allowed that means HTML can be used while commenting. Lorem ipsum dolor sit amet conceur half the time you know i know what.